vzhľadom na aktuálny stav ohľadom COVID19 som zaznamenal , že nám nejako zľahka stúpol počet kúpajúcich čo je super. Aby ste vedeli, žijeme ,ale tak poskromnejšie samé obmedzenia zákazy neurózy a iné príznaky….Taký malý kúsoček info pre začínajúcich kúpačov a kúpačky si dovolím zverejniť…

Otužovanie môže vyvolať aj pokles imunity

Pravidelné otužovanie imunitu posilňuje. Menej sa však hovorí o situáciách, kedy vám ľadová voda imunitu doslova rozbije. Pre začiatočníka je vhodné vydržať vo vode maximálne minútu až dve. V opačnom prípade ľadová voda organizmus vysilí. Preto je možné, že deň až dva po potužovaní sa dostaví nachladnutie, herpes, prípadne podľahnete ochoreniu. Vaša imunita totiž po takomto šoku výrazne poklesne. Otužovanie nie je súťažná disciplína a je potrebné počúvať len vlastné náznaky tela. A postupovať pomaly a obozretne. Iba vtedy vám otužovanie pomôže a neuškodí.

Taktiež dve až tri návštevy ľadového jazere za rok ešte nikoho z otužilca nespravili. To je skôr kontraproduktívne.

Preto naozaj počúvajte svoje telo a nesúťažte s našimi extrémistami … ved oni vedia ktorý to sú… a utekajte z vody, keď telo zavelí , že mu už zima veru je.

Otužovaniu zdar praje ZELMAR – túto sezónu skoro zasa začiatočník 🙂

PS:Hneď ako sa odcovidujeme hádam zagulášujeme jak sa patrí

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.